5 grudnia w Warszawie odbyła się rekordowa 18 edycja konferencji MEDmeetsTECH, która jak zwykle poruszała najważniejsze tematy związane z zastosowaniem innowacji technologicznych w służbie zdrowia.
Wydarzenie miało dla nas szczególny charakter, gdyż jako zespół DC Software oraz eOS zostaliśmy współorganizatorem jednego z panelów tematycznych pod tytułem “AI i cyfryzacja w projektach badań klinicznych – możliwości i wyzwania”. Podczas 45 minut dyskusji na temat aspektów zarządzania danymi, decentralizacji czy wykorzystaniu AI w sektorze badań klinicznych publiczność miała okazję wysłuchać opinii i doświadczeń ekspertów takich jak:
Cieszymy się, że mieliśmy okazję zaangażować się w tak wartościowy projekt, który pozwolił na zilustrowanie wielu obszarów rozwoju oraz ukazał realne potrzeby zwiększenia potencjału europejskiego rynku badań klinicznych.
Organizatorzy wydarzenia duży akcent merytoryczny postawili na aspekt rozwoju badań klinicznych, dlatego poza naszym panelem, odbyły się tu również inne wystąpienia związane z tym tematem. Mogliśmy usłyszeć, chociażby o optymalizacji sfery operacyjnej, badaniach klinicznych innowacyjnych wyrobów medycznych czy certyfikacji związanej z obszarem medical devices.
W ramach dwóch sesji tematycznych poruszone zostały kwestie zastosowania AI i Rozszerzonej Rzeczywistości w codziennej praktyce medycznej.
Podczas kilkunastu wykładów przedstawiano realne wykorzystanie tych technologii w obszarach takich jak radiologia, kardiologia czy opieka nad osobami niepełnosprawnymi. Oczywiście nie mogło zabraknąć wystąpień poświęconych regulacjom, gdzie zaprezentowano np. Nowy Kodeks Etyki Lekarskiej. Całość uzupełniły wystąpienia start-upów, które pozwoliły nam zapoznać się z nowymi kierunkami innowacji medtech.
Przede wszystkim była to dla nas wspaniała okazja do wymiany wartościowych opinii i doświadczeń w zakresie potrzeb oraz samego wdrażania innowacji w polskiej służbie zdrowia. Uważamy, że konferencja była doskonałym miejscem do zdobycia nowej wiedzy na temat trendów branżowych, co bez wątpienia przełoży się na kolejne inspiracje w codziennej pracy.
Bardzo mocnym punktem MEDmeetsTECH jest networking. Podczas tych kilku godzin mieliśmy okazję poznać i porozmawiać z wieloma interesującymi ludźmi, którzy tak jak i my, chcą rozwijać nasz krajowy system medyczny. Doprowadziło to do tego, że wróciliśmy z konferencji pełni zarówno wiedzy merytorycznej, jak i wartości biznesowej.
Jako zespół DC Software chcielibyśmy przesłać wielkie gratulacje dla organizatora Janusza Kowalskiego za perfekcyjną organizację wydarzenia. Słowa uznania należą się również Jakubowi Chwiećko z Medical Innovation Institute, który wspaniale sprawdził się w roli prowadzącego.
Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich panelistów, uczestniczących w naszym panelu, za ich wkład i zaangażowanie w poziom merytoryczny wystąpienia. Oczywiście dziękujemy również wszystkim uczestnikom za wspólne rozmowy i ciekawe spostrzeżenia.
Do zobaczenia na kolejnej edycji MEDmeetsTECH!